Změna sekcí akcí

Od ledna jsme spustili sekci Tipy na akce jinak, než jste ji znali doposud. Tipů na akce, které jsou organizovány mimo portál a vkládaných členy portálu je minimum, jednotky měsíčně. Není proto důvod, aby tu pro tyto účely byla samostatná sekce. Naopak převyšuje jej často výrazně počet akcí, které se pořádají primárně mimo portál Společné aktivity a jsou k nám vkládány přímo pořadateli. A to ať se jedná o nevýdělečné, skrytě výdělečné anebo transparentně prezentované komerční a garantované akce.

V posledních měsících jste si jistě všimli nového příznaku akce pořádáná primárně pro komunity (organizátor ji při editace akce najde nyní v hlavní záložce Popis akce) a podle toho příznaku nyní budeme akce rozřazovat mezi Akce (pro komunitu) a Tipy na akce (organizované mimo portál Společné aktivity). Na úvodní straně portálu budou prozatím ve výchozím přehledu zobrazeny společně komunitní akce i tipy na akce.

Našim cílem do budoucna je, aby upoutávky na své akce, zájezdy, festivaly apod. vkládali na portál Společných aktivit primárně jejich pořadatelé. Současně zjišťujeme, že se mnozí pořadatelé o tyto upoutávky vložené na portál často nestarají, nereagují na dotazy zájemců a proto bude právě vhodnější, aby byly vždy zařazené mezi Tipy.

Veškeré publikované akce (kromě nápadů) nyní podléhají schvalování.

Jaká akce patří mezi komunitní - pořádané pro členy Společných aktivit?

  • organizátor pořádá vlastní akci (výlet, deskové hry apod.), kde většina pozvaných a účastníků přijde z portálu Společné aktivity
  • pokud pořádáte návštěvu kina, divadla nebo jiné společenské akce a stáváte se tzv. průvodcem na této akci. Pokud účastníci, kteří jdou společně s vámi, byli vámi pozvaní, jsou převážně ze Společných aktivit, jedná se stále o komunitní akci pořádanou pro členy portálu (to že jsou na veřejné společenské akci úplně cizí lidé, kteří k vaší skupině nepatří, nic v tomto smyslu neovlivňuje)
  • pokud byste ale naopak na Společných aktivitách propagovali návštěvu kina, kterou ale primárně pořádáte pro své kamarády mimo tento portál nebo na jiném portále a skrz portál SA si chcete jen doplnit chybějící místa, tak taková akce musí být označena jako pořádáná mimo portál a bude zařazena mezi Tipy

V případě označení, že se akce koná mimo portál, je akce ihned automaticky zobrazena v sekce Tipy na akce.

Skupiny - změna schvalovacích oprávnění

Správci skupin mohou nyní plně ovlivnit, kdo má oprávnění vytvářet akce v jejich skupině a takové akce podléhají jejich schvalováni. Plníme tak požadavek správců skupin, kterým se nelíbí, že jim může kdokoliv jejich skupině vytvořit akci a nemají možnost to ovlivnit.

Pro nastavení možnosti publikovat akce ve skupině bez schválení zakladatelem nebo správcem skupiny, musí správce členství přidělit uživateli ve skupině roli Organizátor. V této roli může navíc člen schvalovat také akce ostatních členů vložené do skupiny.

Procento spolehlivosti účastníka

Procento spolehlivosti je nyní opravdu procentem a ne koeficientem. Výpočet je jednodušší a jednoduše ověřitelný.

Ambasadoři

Aktuálně připravujeme...

Článek se postupně aktualizuje..

V letošním roce také oslavíme 10 let od vzniku portálu Společné aktivity a věřím, že je to důvod k oslavě.

Přeji úspěšný rok 2020!

Jiří Pouček
provozovatel portálu

P.S. V případě nějakých chyb systému, prosím vždy pište na administrator@spolecneaktivity.cz . Nenechávejte si to pro sebe nebo neřešte na akci a problém hned nahlašte. Vyřešení problému může trvat déle, vyhodnocujeme vždy závažnost problému a naše časové možnosti. Ale dost často se k nám dostává hlášení o chybě po měsíci, kdy o problému všichni vědí, jen provozovatel ne.

Obrázky k článku