Přeji vám, abyste měli rok 2019 opět o hodně úspěšnější, abyste si při jeho bilancování mohli říct, kolik skvělých věcí jste zrealizovali, kam jste se posunuli a jak se těšíte na ten další. Nejsem příznivcem nějakých přehnaných novoročních předsevzetí, která vychází z "měl(a) bych", "musím", ale důležité je, co "chci" sám a "vědět, proč". Nastavit si nějaký plán na celý rok a konkrétní dosažitelné cíle také není otázkou jednoho večera. Tak vám přeji, abyste svobodně mohli realizovat vaše sny, dělat každý den věci, které vás baví, z vlastního rozhodnutí, ne pod tlakem zvenčí.

Společné aktivity 2019 - co bude dál?

Portál jsem Společné aktivity jsem spustil na jaře 2010, což je už více jak 8 let zpět. Od té doby se spousta věcí změnila. Původně jsem velkou část akcí pořádal sám, nyní portál spíše z povzdálí sleduji a pouze se starám, aby vše technicky fungovalo. Na počátku byl projekt mojí hlavní osobní prioritou, byly velké plány, úspěchy i neúspěchy, ale projekt žije a stále je tu pro všechny v nabídce cca 20-30 akcí. Nicméně poslední roky jsem se začal naplno věnovat jinému podnikání, otevřel jsem v Praze podnik Medovinárna, mám první zaměstnance a postupně omezuji své aktivity v trochu pomíjivém IT světě. Současně jsem se před několika měsíci odstěhoval z Prahy a užívám si bydlení na dosah od přírody a do města jezdím už jen výjimečně. A to také myšlení i priority hodně změní.

Rok 2019 bude pro Společné aktivity klíčový rok, kdy z mé strany jakožto provozovatele musí padnout jasné rozhodnutí, jak dál. Z výše uvedených důvodů (jiných priorit) nemám úplně dostatečné časové i finanční kapacity, abych projekt naplno rozvíjel a zase mi přijde škoda, aby "zakrněl" v současné podobě. Proto se mi nabízejí nové varianty, jak dál: prodej, pronájem anebo vstup partnerů/společníků, kteří budou mít zájem se na portále dále podílet. Vše je otevřené. Pokud je mezi vámi někdo, kdo by se chtěl na projektu podílet, napište mi, jak to ve vás rezonuje, jaké zkušenosti a jakou formou můžete nabídnout. Nemusí to být nutně jen IT znalosti, ale pro další rozjezd projektu se jistě hodí zkušenosti z PR, marketingu, grafiky, copywriting atd. Věřím, že se tu najde aspoň pár z Vás, z téměř 4 tisíc uživatelů, kterým Společné aktivity leží u srdce a bavilo by Vás být součástí. Ozvěte se, zajdeme na kávu, medovinu nebo pohovoříme třeba netradičně někde na sněhu na lyžích..

Pro ostatní, kteří nemají ambice, možnosti, chuť se zapojit více, se nic nezmění, projekt bude určitě v příštím roce pokračovat dál minimálně v tom rozsahu, jak doposud, neboť jeho provoz bude předem zajištěn. Tudíž není potřeba mít žádné obavy. Jakákoliv výše uvedená změna by se neměla negativně projevit vůči uživatelům, spíše naopak.

V rámci bilancování bych chtěl moc poděkovat všem, kteří jste se v roce 2018 podíleli jakýmkoliv způsobem na tvorbě obsahu portálu, pořádali akce, schvalovali je, radili nováčkům, starali se a sledovali jste, aby zde bylo příjemné přátelské prostředí pro domlouvání se na společné akce. Bez Vás by byl portál jen prázdnou obálkou. Děkuji i za mnohé podněty, co zlepšit. V letošním roce se podařilo mnoho dříve nedokončených věcí dotáhnout. Děkuji za projevenou podporu, bez které by to nešlo.

Právě potěšení z toho, že Společné aktivity běží, musí být na všech stranách, tedy u organizátorů za skvělé účastníky svých akcí a příjemné prostředí pro jejich realizování, u účastníků za parádní zážitky na akcích a u provozovatele za adekvátní odměnu za to, že tomu všemu dává prostor. Proto velmi ocením vaše příspěvky, ať již dobrovolné anebo formou VIP členství. Je hodně lidí v dnešní době, kteří si zvykli, že jsou mnohé věci zadarmo, ale tak zdravý svět nefunguje a dřív nebo později zkolabuje. Proto budeme i nadále postupně omezovat funkce zdarma, abychom měli dost prostředků na nová vylepšení pro ty, kteří využívané služby tohoto portálu umí ocenit a váží si jich.

V roce 2019 bych rád rozšířil spolupráci s pořadateli zážitkových a seznamovacích akcí, neboť například spolupráce s Jiná seznamka se osvědčila. Pokud víte o organizacích, jednotlivcích, kteří pořádají atraktivní akce a chtěli byste je mít i v nabídce tohoto portálu, napište. Pro organizátory akcí jsou tu připraveny některá vylepšení, jako platební systém, nové volby v rezervačním systému, frontě náhradníků, ale i tabulky s rozpisy do skupin, např. aut, pokojů apod. Nové funkce jsou již v nějaké fázi rozpracovanosti a věřím, že se je podaří v průběhu zimy nasadit. Zhatit to může jen velmi krásná a dlouhá zima a spousty sněhu, které by mě u počítače neudržely :) 


Mějte se báječně, žijte naplno, ale zodpovědně:) Ať se Vám vše daří a hlavně hodně zdraví!

Jiří Pouček
autor projektu a provozovatel
jednatel
FrameStar s.r.o.
info@spolecneaktivity.cz

Obrázky k článku