Zápis z prodlouženého víkendu z Měděnce v Krušných horách
- čt 29. září 2011 20:00
- Měděnec
- 14
Počasí slunečno teplota okolo 20 stupňů všechny čtyři dny
Počasí slunečno teplota okolo 20 stupňů všechny čtyři dny
První nedočkavci přijeli již ve čtvrtek poobědě, přičemž se ihned po ubytování a najedení vyrazilo na odpolední cyklovijížďku (asi 22 km).. Nejdřív jsme jeli po silnici směr Klínovec a pak odbočili na šotolinovo-asfaltovou cestičku, která nás zavedla k ruinám vápenky ze 16. století, následně pokračujeme po zelené značce do městyse Kovářská, kde vidíme zřícenou bývalou huť a až na konci vesničky malebný kostelík či kapličku Sv. Marka.. Jelikož nesmíme podcenit pitný režim, tak využíváme jedné restaurační Zahrádky a dopřáváme si povolený doping. Z Kovářské vyjíždíme po modré značce nádhernou lesní cestou, kde přejíždíme přes malý mostík přes železnici zpět do Měděnce. Návrat máme načasován přesně na západ slunce (teda náhodou), který si tak užíváme na louce nad Měděncem. Večer nám famózní večeři (špagety z omáčkou nevím jakou ale dobrou) připravila Kačka. V průběhu večeře dorazili další.. další a další účastníci zájezdu. Večerní zábava se rozproudila záhy zvláště, když byla podpořena degustací medoviny. Nevím, kdo dostal ten nápad jít se projít (myslím že to byla Jana). A tak jsme šli na kopeček nad Měděncem s Kapličkou, kde jsme měli pěkný noční výhled na okolí a osvětlenou elektrárnu Prunéřov.
Pátek: Ráno vstáváme po osmé, snídáme a máme naplánovaný výlet na zřícku hradu Hasištejn. Dělíme se na 2 skupinky Cyklisty a pěšáky (Tomáš se slovy „Já jí mám jak z praku" přidává k pěšákům). Cyklovýlet asi 55Km. Začínáme cestou po asfaltce k Přísečnické přehradě. Odtud pokračujeme po červené značce s krásnými výhledy, která se zařízne do lesa a po napojení na malou asfaltku po vrstevnici frčíme až do vesničky Nová ves. Zde se napojíme na modrou a trochu terénem jedeme do údolíčka Pod Celnou. Odtud pak po silnici vystoupáme do Celné a dále pak jedeme přes ves Místo k Hasištejnu. Zde již vyhladovělí a drobně unavení využíváme služeb místní hradní restaurace. Než dostaneme jídlo doráží pěšáci. U Tomáše vše při starém stále ho bolí hlava . Pak si jdeme prohlednout zřícku. Je parádní a poměrně zachovalá. Je zde „žalář“, kde mě zavřeli, ale ouha nemají klíč tak maj smůlu . Z věží je kruhový výhled po okolí.. Když se dostatečně nabažíme Hasištejnem, tak se opět rozdělíme a cyklo vyráží dál do tzv. výškové pasti tj. nejdříve sjedeme po lesní cestě na silnici (nejníže položené místo na výletě) a odtud vystoupáme po silnici až do vesnice Výsluní. Zde požíváme „vysmátou„ kofolu. (páč se po ni všichni furt smějeme). No a naše cesta dál vede po žluté přes žel. nádraží k červené a po ní se vracíme zpět k Přísečnické přehradě a od ní opět po silnici zpět do Měděnce. Já s Jirkou ještě rychle jedeme pro dřevo do lesa na večerní opékání buřtů. Dnes večer doráží poslední účastníci zájezdu. Večer probíhá v pohodě buřty a klobásy se opékají na ohni, dobrá nálada je zřejmá s úsměvů zúčastněných a mastnotu je potřeba zapít lahodným mokem.. Po vzoru včerejšího večera opět jdeme na noční vycházku tentokrát na skály zvané Sfingy. V pozdních hodinách se postupně rozcházíme do postelí.
Sobota: Na dnešní den máme naplánován pěší výlet přes tři zříceniny hradů v okolí Klášterce nad Ohří. Páč chceme vše stíhat bez problému je domluven odchod na 9:00 ranní. V 9:30 se přesouváme vozy do Pernštejna a razíme na první hrad Pernštejn hned nad stejnojmenou obcí. Záhy byl hrad „prudkou ztečí dobit“. Rozsáhlá zřícenina je v lese a má svou tajemnou atmosféru. Po prozkoumání každičké zídky se vracíme zpět a po červené značce pokračujme k dalšímu hradu Šumburk okolo řeky Ohře. Tento mohutný hrad vyžaduje již přípravu na jeho dobití a tak se naše grupa rozděluje na dvě skupiny, které povedou svůj útok současně a tím překvapí obránce Šumburka. Avšak drobná chybička se vloudila veliteli Jirkovy, který svoji skupinu přivedl obloukem ke druhé skupině a tak náš útok byl veden soustředěně na vstupní bránu. Hrad byl dobit, ale neobešlo se to již beze ztrát. Takže naše vítězné šiky opouští Petr a Pavla, kteří se později navrací k našim přepravním povozům.. Na hradě se oddáváme malému svačinovému hodokvasu a užíváme nádherných výhledů do kraje.
Postupně postupujeme dále po červené značce, až dorazíme k městu Klášterec nad Ohří, kde využíváme služeb místní putyky a poobědváme. Po vydatném posilnění naše trochu oslabená družina vyráží opět po červené značce, za pění vítězných chorálů na poslední hrad Lestkov. Naše pověst nesmlouvavých dobyvatelů nás předstihla a obyvatelé hradu utekli. Takže první, kdo vstoupil do opuštěného Lestkova, byla naše stopařka Jana. Po kratičkém odpočinku opouštíme romantický hrádek a pokračujeme po červené, až do vísky Rašovice. Odtud je to po zelené "co by kamenem dohodil" zpět do Klášterce. Odtud již autobusem a posléze našimi auty zpět do Měděnce. Večer se griluje šťavnatá naložená krkovička. Za naložení děkujeme Verče a Kačence. Za přípravu a grilování pak Petrovi a Pavle. No co vám mám povídat, nevím jak ostatním, ale mé chuťové pohárky prožívaly takřka rozkoš (na můj vkus bylo maso naloženo ve velkém množství oleje). Pro jedlíky byla možnost se ještě dodlábnout pikantní klobáskou. Dnes v noci nikam nejdeme, páč tři steče unaví, a tak jen popíjíme a klábosíme a popíjíme a klábosíme a popíjíme a klábosíme a popíjíme.. a spíme.
Neděle: Dnes ráno musíme uklidit a tak se činíme (hlavně ženy a my muži jim děkujeme). Opět dochází k dělení skupin na cyklo a pěšmo. Variantu pěších neznám tak aspoň varianta Cyklo (asi 40 km) Vyrážíme po 10:00 hod po modré směr Kovářská a Verče se maličko rozbila přehazka a zpravujeme pak jede dál z Kovářské po silnici až do Vejprt.
Těsně před Vejprtama Kačka předvedla salto přes řídítka jako zkušený artista (tedy bez zranění). Záhy cítíme vůni ryb, neodoláme a dáváme si tam oběd. Po asi 2 hodinách debužírování a flákání vyrážíme dál nábližkou do Černého potoka. Odtud pak po silnici do Německa přes Schmatzgrube a zpět do Čech přes Kryštofovy Hamry k Prosečnické přehradě.
Po krátkém odpočinku páč jsme zjistili, že už nestíháme prohlídku v 16:00 hornické štoly v Měděnci objíždíme v pohodovém tempu přehradu přes Karlův pramen. A zpět do Měděnce zas po silnici. Zde provedeme očistu těla a okolo 18:00 se navracíme k domovům.
No co říci na závěr snad jen moje hodnocení, že akce se povedla a každý přispěl k dobré pohodě.
Sesmolil Roman
9.10.2011
- Začátek: pá 30. září 2011 20:00
- Konec: ne 2. října 2011 21:00
- Místo:Měděnec
- Region: Praha, Karlovarský kraj
Diskuze
Pro přispívání do diskuze nebo zobrazení celé její historie se prosím přihlaš nebo zaregistruj do stránek.
Zkušenosti uživatelů
-
LUK14
Skvěle vymyšlený a dokonale fungující projekt, který mi dopřál poznat nové lidi i zážitky.. přečti celé
Dají se tu vybrat bezva výlety přečti celé
-
Kajousek
Ověřený organizátorVIP člen
Je tu dost lidí, s kterými jsem navázal i bližší kamarádství a navzájem si dokážeme pomoci, svěřit se s problémy, nebo si vzájemně zlepšit náladu. přečti celé
POZNEJ NOVÉ PŘÁTELE - SEZNAM SE.
Na Společných aktivitách hledá kamarády nebo partnery 7358 lidiček.
Od roku 2010 se tu uskutečnilo neuvěřitelných 12721 akcí
V nabídce je 57 nových akcí, které můžeš navštívit anebo se vyjádřit k 3 nápadům na akce !
Prohlédni si 5323 fotogalerií a přečti 1306 zážitků z akcí.
U toho všeho můžeš být... tak pojď žít aktivně!